Atrakcją turystyczną Jerzmanowice jest jaskinia Nietoperzowa- pomnik przyrody. Kilka razy prowadzono w niej prace archeologiczne. Znaleziono liczne ślady wykorzystywania Nietoperzowej przez ludzi pierwotnych. To właśnie w jaskini Nietoperzowej swoje pierwsze kroki gry aktorskiej stawiali właściciele obiektu- nasza gospodyni na pewno opowie kilka pikantnych szczegółów.


Zielono mi! Murawka, stół, dywan różnie mawiają o płycie boiska w naszym gospodarstwie. Sprawdź i przekonaj się sam!

 

 

 

 


Charakterystyczną cechą tutejszego krajobrazu są wapienie zwane ostańcami. Tworzą wspaniałe pejzaże i wiele okazji do wspinaczki. Liczne jaskinie, którymi usiane są ich zbocza, kryją jeszcze w sobie wiele tajemnic. Nie wiadomo dokładnie ile grot znajduje się w wapiennych skałach- grotołazi ciągle poszukują nowych, a ich wyobraźnie rozpalają niezliczone legendy. Nad gminą wznosi się ostaniec zwany Grodziskiem (512,8 m n.p.m), skąd roztacza się przepiękna panorama na leżącą poniżej doliną Będkówki. Przy dobrych warunkach atmosferycznych widać nie tylko Beskidy z Babią Górą, ale nawet poszarpane turnie tatrzańskie.


#Geocaching –gra terenowa
polegająca na  znajdowaniu skrytek utworzonych w ciekawych miejscach przez innych graczy. Skrytki zawierają zazwyczaj listę odwiedzin do której dopisują się znalazcy. Lokalizacja miejsca ukrycia takiej skrzynki (współrzędne geograficzne) zamieszczona jest przez założyciela innym graczom w jednej ze specjalnych stron z bazą danych tzw. serwis geocachingowy (https://www.geocaching.pl/map.php).